« Takaisin julkisille sivuille

Hallitus

Ammattiosaston hallitus

Ammattiosaston hallitus valitaan syyskokouksessa yhdeksi tai kahdeksi kalenterivuodeksi kerrallaan. Hallitukseen kuuluu 11 varsinaista jäsentä sekä heille 11 henkilökohtaista varajäsentä. 

Hallitus kokoontuu työvaliokunnan kutsusta noin kerran kuukaudessa kokoukseen.

Ammattiosaston yleiskokouksia, kaikille jäsenille avoimia ovat: 
* kevätkokous
* ehdokasasettelukokous
* syyskokous 

Hallituksen kokouksiin kutsutaan ammattiosaston syyskokouksessa valitut henkilöt sekä ammattiosaston pääluottamusmiehet, työsuojeluvaltuutetut, työhuonekuntien puheenjohtajat sekä jaostojen vetäjät. 


Varsinaiset jäsenet / henkilökohtainen varajäsen

Schroderus Marko   Kakko Pekka
Hasu Liisa   Vanhala Tommi
Haukka Juha   Luopa Tero
Henttonen Hannu-Pekka   Henttonen Antti
Jokinen Jarkko   Lindqvist Terhi
Ollikainen Jukka   Hietala Martti
Karvinen Mika   Ikävalko Teppo
Maltolahti Jari   Utunen Mirka
Grönlund Sami   Metsä-Keisteri Petri
Ulmanen Juha   Nieminen Marjo
Vehmola Toni   Tuukka Sorri
    


 

Puheenjohtaja:

  • Marko Schroderus puh. 040 576 1663, marko.schroderus(at)stalatube.com

Varapuheenjohtaja:

  • Toni Vehmola (Suomen Kotikylmiö Oy, plm), puh.045 310 3851, toni.vehmola(at)gmail.com

Sihteeri:

  • Juha Ulmanen (Sandvik Mining and Construction Oy, vplm), puh. 040 531 1508, juha.ulmanen(at)gmail.com

Taloudenhoitaja:

  • Tommi Vanhala (SOE busproduction finland oy, plm), puh. 044 595 3911, tommivanhala(at)gmail.com

Edunvalvontajaoston vastaava:

  • Juha Ulmanen (Sandvik Mining and Construction Oy, vplm), puh. 040 531 1508, juha.ulmanen(at)gmail.com

Opintosihteeri, opintojaoston vastaava:

  • Satu Oinas (Ammattiosaston toimisto), puh. 03 751 1108, 040 726 0416, satu.oinas(at)metalli23.fi

Nuorisojaoston vastaava: 

  • Tuukka Sorri (Suomen Kotikylmiö Oy, tsv), puh. 040 841 1706, tuukka.sorri(at)festivo.fi

Veteraanijaoston vastaava: 

  • Helena Joenkoski, puh. 040 835 3039, helena_joenkoski(at)hotmail.com