Hallitus

Ammattiosaston hallitus

Ammattiosaston hallitus valitaan syyskokouksessa yhdeksi tai kahdeksi kalenterivuodeksi kerrallaan. Hallitukseen kuuluu 11 varsinaista jäsentä sekä heille 11 henkilökohtaista varajäsentä. 

Hallitus kokoontuu työvaliokunnan kutsusta noin kerran kuukaudessa kokoukseen.

Ammattiosaston yleiskokouksia, kaikille jäsenille avoimia ovat: 
* kevätkokous
* ehdokasasettelukokous
* syyskokous 

Hallituksen kokouksiin kutsutaan ammattiosaston syyskokouksessa valitut henkilöt sekä ammattiosaston pääluottamusmiehet, työsuojeluvaltuutetut, työhuonekuntien puheenjohtajat sekä jaostojen vetäjät. 


Varsinaiset jäsenet / henkilökohtainen varajäsen

Grönlund SamiKärki Toni
Hasu LiisaVanhala Tommi
Haukka JuhaAsunen Harri
Henttonen Hannu-PekkaHenttonen Antti
Jokinen JarkkoKakko Pekka
Karvinen MikaKolehmainen Hannu
Maltolahti JariUtunen Mirka
Ollilainen Jukka Vuopala Risto
Schroderus MarkoNiskanen Mikko
Ulmanen JuhaVanhala Marjo
Vehmola ToniTuukka Sorri
    


Puheenjohtaja:

  • Marko Schroderus puh. 040 576 1663, marko.schroderus(at)stalatube.com

Varapuheenjohtaja:

  • Toni Vehmola (Suomen Kotikylmiö Oy, plm), puh.045 310 3851, toni.vehmola(at)gmail.com

Sihteeri:

  • Juha Ulmanen (Sandvik Mining and Construction Oy, vplm), puh. 040 531 1508, juha.ulmanen(at)gmail.com

Taloudenhoitaja:

  • Satu Oinas (Ammattiosaston toimisto), puh. 03 751 1108, 040 726 0416, satu.oinas(at)teollisuus23.fi

Edunvalvontajaoston vastaava:

  • Juha Ulmanen (Sandvik Mining and Construction Oy, vplm), puh. 040 531 1508, juha.ulmanen(at)gmail.com

Opintosihteeri, opintojaoston vastaava:

  • Satu Oinas (Ammattiosaston toimisto), puh. 03 751 1108, 040 726 0416, satu.oinas(at)teollisuus23.fi

Nuorisojaoston vastaava: 

  • Tuukka Sorri (Suomen Kotikylmiö Oy, tsv), puh. 040 841 1706, tuukka.sorri(at)festivo.fi

Veteraanijaoston vastaava: 

  • Helena Joenkoski, puh. 040 835 3039, helena_joenkoski(at)hotmail.com